Repelent Moskito Guard

Namibia jako kraj pustynny nie ma zagrożenia malarią poza północą wzdłuż Kunene River ale…

Jadąc do Namibii często łączy się wyjazd z przejazdem nad deltę rzeki Okawango oraz do Wodospadów Wiktorii. No i wtedy poruszamy się po terenie zagrożonym malarią. Pierwszym naszym obrońcą jest repelent.

Dotychczas polecano specyfiki oparte o DEET i to w tych najwyższych stężeniach. Ostatnie badania wykazały jednak, że DEET jest bardzo silną trucizną. Prawdopodobnie za chwilę zostanie zakazany w handlu na terenie Unii Europejskiej.

Moskito Guard – repelent XXI wieku!

Status repelentów opartych o DEET się zmienia! Obecne w Europie są następujące zalecenia:

  • środki o zawartości powyżej 30% DEET powinny być ZAKAZANE! (ale niestety nadal są w handlu!)
  • repelent oparty o DEET powinien być (jeżeli już) używany TYLKO RAZ DZIENNIE!
  • nie można używać repelentu z DEET u dzieci poniżej 12 roku życia
  • nie mogą używać repelentów opartych o DEET kobiety w ciąży
  • nie powinno się używać DEET na twarz!

Moskito Guard oparty na ikarydynie jest zalecany kobietom w ciąży m.in. ma rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).  Jak ważne jest dbanie o zdrowie przyszłej mamy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie jest ważne który to trymestr ciąży. W razie zachorowania utrudnione lub niemożliwe jest podawanie wielu leków ze względu na płód. Tak więc skuteczna profilaktyka i stosowanie bezpiecznego repelentu to podstawa. Można go stosować u dzieci od 2 roku życia (rejestracja w Polsce od 2 roku życia, w USA rejestracja dla dzieci od 6 miesiąca życia)!

Moskito Guard – repelent XXI wieku!

Działa na komary, meszki, kleszcze w Polsce oraz w tropikach. Działa też na komary tygrysie roznoszące dengę i ZIKA, a są to komary aktywne cały dzień. Ale… działa również na inne owady. Przykładowo największym utrapieniem kajakarzy w Polsce są gzy i w tym przypadku Moskito Guard też pomoże!

Polecamy Wam Moskito Guard jako środek nowoczesny, bezpieczny, miły i łatwy w stosowaniu ale przede wszystkim skuteczny. Z wielką ulgą pożegnaliśmy preparaty oparte o DEET.

Przeczytajcie artykuł o Moskito Guard  na portalu Małego Podróżnika: https://www.malypodroznik.pl/?p=8378

Gdzie kupić? 

Najlepiej u nas w naszym sklepie na Allegro. Mamy Moskito Guard bezpośrednio z magazynu polskiego dystrybutora! https://allegro.pl/uzytkownik/TravelPhoto


(c) TravelPhoto.pl